Malatya

 Malatya Türkiye’de yer alan otuz büyükşehir'den bir tanesidir. Çok eski çağlardan beridir Anadolu ve Ortadoğu için geçit olan bir kavşaktır. Birçok medeniyetin gelip geçtiği şehir aynı zamanda farklı kültürlere ev sahipliği yapar. Antik çağlardan beri ticaret açısından da çok fazla yolun kesiştiği bir şehir olarak karşımıza çıkar.

Malatya Gezilecek Yerler

 

Malatya özel olan çeşitli yapıları ve eski medeniyetlere ait taşıdığı izlerle birlikte çok fazla ziyaret alan şehirlerden bir tanesidir. Kışları yağışlı ve soğuk olabileceğinden dolayı genelde baharda ya da yazın gezi programları yapılır. Gezilecek çok fazla otantik alana ve yapıya sahiptir. Kültür gezilerinde çok fazla tercih edilir.

 

Malatya Kalesi gezilecek yerlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkar. Roma imparatorluğu döneminde yapılmış olup Evliya Çelebi seyahatnamesinde adı geçen yapılardan bir tanesidir. Birçok gezilecek cami de Malatya şehrinde yer almaktadır. Malatya konakları da mutlaka görülmesi gereken yapılar içerisinde bulunur. Aynı zamanda çok sayıda müze bulunmaktadır.

 

Mağaralar, şelaleler ve mesire alanları ile gezilip görülecek çok fazla alana sahiptir. Atatürk evi de şehri ziyaret eden kişilerin uğrak noktalarından bir tanesidir. Dağları, kanyonları, tabiat parkları ve vadileri doğa gezisi planlayan kişiler açısından mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunur. Şehri gezerken özel araç tercih etmek ulaşım noktasında sıkıntı yaşanmasını engeller. Uçakla gelen kişiler için araç kiralama hizmeti almaları daha doğru olacaktır.

Malatya Araç Kiralama Hizmeti

 

Malatya araç kiralama hizmeti alarak şehrin tüm görülmesi gereken yerleri gezebilirsiniz. Gezi programlarında rota son derece önemlidir. Kendi istediğiniz şekilde rota çizmek ve dilediğiniz alanlarda dilediğiniz kadar vakit geçirmek için araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

 

Malatya araç kiralama hizmeti sunan firmamız sizler için en iyi araçları sunmaktadır. Rahat ve sorunsuz bir yolculuk deneyimi yaşamanız için araç bakımları düzenli periyotlarla yapılmaktadır. Kaç gün tatil yapacaksanız bu süreç boyunca araç kiralama hizmeti alabilir ve konakladığınız süre boyunca rahat edebilirsiniz. Araç çeşitleri arasından inceleme yaparak sizin için uygun olan araçları ekonomik fiyatlarla firmamızdan kiralayabilirsiniz.

Malatya
  • Malatya
WhatsApp Viber call