WishCar Kiralama KoşullarıKiralama Süresi

Araç kiralama minimum süresi günlük kiralamalarda 24 saat, aylık kiralamalarda ise 29 gündür.

Fiyatlara Dahil Olan ve Olmayan Durumlar

 • Fiyatlara Hasar Sorumluluk Güvencesi, Hırsızlık Güvencesi ve %20 Katma Değer vergisi dahildir. Günlük araç kiralama hizmetinde kilometre kullanım hakkı günlük 500 km olmak şartı ile 8 gün ve üzeri kiralamalarda, kontrat başına 4000 km ile sınırlıdır. Aylık araç kiralama hizmetinde kilometre kullanım hakkı 4000 km ile sınırlıdır.
 • Kilometre aşım ücreti araç grup bazında değişkenlik göstermekte olup detaylı bilgiyi rezervasyon merkezimizden veya ofislerimizden alabilirsiniz.
 • Akaryakıt, Ferdi Kaza Güvencesi, Ek Güvence Paketi, İhtiyari Mali Mesuliyet Güvencesi, Tek -Yön Ücreti, Ofis müsaitlik durumuna göre Teslim Etme / Teslim Alma Ücreti (0-26 km arası), Bebek Koltuğu, Navigasyon, Ek Sürücü ile Köprü ve Otoyol Geçiş Cihaz- Kart Kullanım Ücreti ayrıca hesaplanır.
Sınıf Yaş Minimum Sürücü Yaşı Minimum Ehliyet Yaşı
 Ekonomi  23  23 yaş ve üzeri  En az 3 yıl
 Konfor  23  23 yaş ve üzeri  En az 3 yıl
 Prestij  25  23-25 yaş arası ve üzeri  En az 3 yıl
 Premium  27  25-27 yaş arası ve üzeri  En az 3 yıl
 Lüks  27    -  En az 5 yıl
 Van  27    -  En az 5 yıl

*KDV hariç kilometre aşım ücretleri liste fiyatıdır.

Tek Yön Ücretleri

Aracın bir şehirden teslim alınıp başka bir şehre iadesi durumunda Wish Car Rental tarafından öngörülmüş olan tek yön ücreti uygulanır. Ücret bilgileri ofis bazında değişiklik göstermekte olup rezervasyon aşamasında görülebilir. Detaylı bilgiyi Rezervasyon Merkezi’mizi arayarak alabilirsiniz.

Ek Sürücü Hizmeti

Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi ve/veya kişilerce kullanılabilmesi için ek sürücüye ait Sürücü Belgesi bilgilerinin, ek ücretli olarak, Kira Sözleşmesi’ne eklenmesi ile mümkün olup; ek sürücünün ofislerimize gelerek ilgili sözleşmeye imza atması gerekmektedir. Kira sözleşmesinde yer almayan kullanıcı ve veya kullanıcılar tarafından herhangi bir kaza durumu oluşursa, tüm güvenceler geçersiz sayılarak gerek kiralayan ve gerekse aracı kullanan kişi /kişiler ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar. Fiyat ve ayrıntılı bilgi için Rezervasyon Merkezi’mizi arayabilirsiniz. (Ek sürücü kiralama koşulları Sürücü Belgesi ve Yaş Sınırlamalarında bulunan koşullarla aynıdır.)

Araç Teslim Etme ve Teslim Alma Hizmeti

Rezervasyonunu yapmış olduğunuz araç, ofislerimizde sizlere bilgi verilerek, Kredi Kayıt Bürosu’nun Findeks uygulaması ile kredi notunuzun kontrol eden yapay zekâ teknolojisi ile olumlu veya olumsuz şeklinde sonuçlanmaktadır. Hemen ödemeli yapılan rezervasyonlarda ekran yanıtı uygun görülmediği takdirde araç kiralama bedeli 3 ila 5 iş günü içerisinde tarafınıza iade edilecektir.

Araç İade Süresi

Erken iadeleriniz de kullanılan gün sayısı baz alınarak kiralama fiyatınız güncellenir, geri kalan günlerinizin iadesi sağlanmaktadır. Araçların iadesinde yaşanan gecikmelerde, sadece 59 dakikaya kadar opsiyon uygulanır.

Ödeme Koşulları

Toplam kiralama tutarı ve güvence bedelleri, kiralamanın başında, aracı kiralayan kişiye ait üzerinde, kendi adı-soy adı ve kredi kartı numarasının olduğu şahsına ait kredi kartı ile tahsil edilir. Nakit ödeme, debit ve sanal kart uygulaması bulunmamaktadır. Kira anlaşması kiralama esnasında açılır ve kiralama yapılan ülkenin kanun ve uygulamalarına göre düzenlenir. Gerçekleşecek kiralamalarda Wish Car Rental Genel Kiralama Koşulları geçerlidir. Kiralamanın sonunda oluşabilecek olan fatura tutarı farkı ise kiralama noktasında tahsil veya iade edilir. Kredi kartı sahibinin kiralama esnasında şahsen bulunması gerekmektedir. Başkasına ait kredi kartı ile kiralama yapılamaz. Müşteri tarafından ibraz edilen kredi kartından, kiralama bedeline ek olarak, kiralanacak araç marka ve modeline göre belirli oranda depozit tahsilatı yapılmaktadır. Bu sebeple (kira ve depozit toplam bedeli kadar) limit müsaitliğinin olması gerekmektedir. Depozit olarak tahsil edilen tutar kiralama bitiminde, varsa yukarıda belirtilen ek hizmet, güvenceler, eksik yakıt, hasar, ceza vb. gibi rezervasyonda bulunmayan bedeller düşüldükten sonra, aynı karta iade edilecektir. Depozito iadeleri banka iç iletişiminden kaynaklı olarak iade işlemi yapıldıktan 3-5 iş günü içerisinde kredi kartınıza yansımaktadır.

Online Hemen Ödemeli Rezervasyon ve Kiralama

Online/Hemen Ödeme ifadesi, kiralama bedelinizi ve seçtiğiniz ek hizmetleri online olarak, hemen ödeyebileceğinizi belirtir. Online rezervasyon sayfası; rezervasyon konfirme edilsin ya da edilmesin, araç kiralama anlaşması yerine geçmez. Hemen Ödeme Rezervasyon Formu detayında ismi bulunan kişi adına kiralama yapılır.
3D güvenlik gereği internetten ödeme esnasında kart sahibi ve rezervasyon sahibinin aynı kişi olması zorunlu olmayıp, kiralama esnasında rezervasyon sahibinin mutlaka kendisine ait bir kredi kartı ibraz edebiliyor ve depozito işleminin gerçekleşiyor olması gereklidir.
Wish Car Rental, kiralama hizmetini kendisine bağlı sebeplerden dolayı veremediği takdirde, müşteri tarafından önceden ödenen tutarın tamamını iade edecektir. Wish Car Rental kiralama ofislerinden yapılacak kiralamalarda, ödemesi yapılmış rezervasyonların karşılığı Wish Car Rental rezervasyon formları üzerinde yazan tutarlarla sınırlıdır.
Yapılan ödemelerin müşterilerimizin kredi kartına yansıması aşamasında, kullanılan kredi kartının ait olduğu bankaların, herhangi bir sebeple uygulayabileceği her türlü komisyon, kur farkı, hizmet ücreti vb. bedeller Wish Car Rental markasının sorumluluğunda değildir.
Wish Car Rental, kiralama hizmetini kendisine bağlı sebeplerden dolayı sunamazsa, müşteri tarafından önceden ödenen tutarın tamamını iade edecektir.
Wish Car Rental Hemen Ödeme Rezervasyon tutarı araç kira bedeli ve rezervasyon esnasında almış olduğunuz ek hizmetleri içerir. Kiralama başlangıcında ofisten alacağınız ek hizmetler ve olası ekstralar (HGS, yakıt, trafik cezası, tek yön, kira anlaşmasında yazılı kaza ve hırsızlık durumunda yapılması gerekenler bölümünde açıklanan şartların yerine gelmediği durumlar vb.) için şahsi kredi kartı ibraz edilmesi gerekmektedir.

Trafik Cezaları

Yürürlükte olan trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi trafik cezaları kullanıcıya aittir. Aracın kirada bulunduğu süre içinde oluşan ancak kiralama bitimi sonrasında elimize ulaşan trafik ve kaçak köprü, otoyol geçişi cezaları, kira anlaşmasında belirtilen kişi ve/veya firmadan tahsil edilir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir. Plakaya yazılan trafik cezalarında trafik cezası tarafımıza tebliğ edildiğinde indirimli olarak ödenmektedir ve müşterilerimizin kredi kartından tahsil edilmekte olup; eş zamanlı olarak trafik cezasına ait hizmet bedeli de uygulanmaktadır.

Eco  Comfort  Prestij  Premium  Luxury  Van 
 2 TL 2,5 TL  3,5 TL   5,5 TL  7 TL  5,5 TL 
 2,14 TL 2,68 TL  3,75 TL  5,89 TL  7,5 TL  5,89 TL 
 2,29 TL 2,86 TL  4 TL  6,29 TL  8 TL  6,29 TL 
 2,86 TL 3,57 TL  5 TL  7,86 TL  10 TL  7,86 TL 

Önemli Notlar

Herhangi bir kaza durumunda, aracın yeri değiştirilmeden kazanın şekline uygun kaza tespit tutanağı tutulması ya da en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınması ve 444 61 29 numaralı İletişim Merkezi’ne bilgi verilmesi zorunludur. Sadece Trafik polisleri tarafından düzenlenen kaza tespit tutanakları araç kullanıcıları tarafından emniyetten alınabileceği gibi e-devlet üzerinden de temin edilebilmektedir. Aracın çalınması durumunda da en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak 444 61 29 numaralı İletişim Merkezi’ne bilgi verilmesi zorunludur. Aksi halde satın alınan tüm güvenceler geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3'üncü şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracıdan tahsil edilir. Aracın arızalanması veya herhangi bir nedenle desteğe ihtiyaç duyulması durumunda, 444 61 29 numaralı telefondan yardım temin edilmesi gerekmektedir.
 • Lütfen kiralama başlangıcında ve iadesi sırasında Araç teslim etme ve teslim alma formunun doldurulup karşılıklı olarak imzalandığından emin olunuz.
 • Kiralama süresini uzatmak, dönüş saatini ve gününü bildirmek / değiştirmek için lütfen kiralamayı yaptığınız ofisi veya Rezervasyon merkezimizi arayınız.   
 • Kiralama sırasında kaza, aracın arızalanması veya herhangi bir nedenle desteğe ihtiyaç duyulması durumunda 444 61 29 numaralı İletişim Merkezi’ni arayarak destek alabilirsiniz.
 • Kullanımınız sırasında aracın periyodik bakım kilometresi gelmesi durumunda, güvenli bir şekilde yolculuğa devam edebilmeniz için lütfen İletişim Merkezi’mizi arayınız.
 • Aracın TEK TARAFLI olarak kazaya uğraması veya çalınması durumunda, (aracın) yeri değiştirilmeden en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurarak kaza, hırsızlık ve alkol tespiti raporları alınmalıdır. ÇİFT TARAFLI kazalarda ise, aşağıdaki maddelerde bildirilen haller dışında, kazanın oluş şekline göre sürücüler, Maddi Hasarlı Kaza Tespit Tutanağını tutanak üzerinde belirtilen şekilde doldurmakla yükümlüdürler. Ayrıca karşı tarafın ruhsat, ehliyet, sigorta poliçesi ve olay yeri görüntülerini fotoğraf ya da fotokopi çekilerek kiralama ofisine teslim etmek zorundadır. Çift taraflı kazalarda, sadece aşağıdaki hallerde trafik kazası tespit tutanağı, trafik polisi tarafından düzenlenmektedir.
 • Sürücü belgesiz motorlu araç kullanılıyorsa,
 • Sürücüde yaş küçüklüğü varsa,
 • Sürücüde alkol veya akıl sağlığı şüphesi varsa,
 • Kazaya karışan araçlardan birinin kamu kurumlarına ait olması durumunda,
 • Kamu kurumlarına ait eşyada zarar meydana gelirse,
 • Trafik Kazasında sadece 3.kişilere ait eşyalara zarar gelirse,
 • Kazaya karışan araçlardan birinin trafik güvencesinin bulunmaması durumunda,
 • Trafik kazası ölüm ve / veya bedeni zarar ile sonuçlanmışsa.
Tam Kapsamlı Güvence Paketi Belirtilen araç grubuna özel olarak uygulanmaktadır. ( Eko, Konfor, Prestij)
Aracın kaporta kısmında oluşabilecek 5000 TL'ye kadar hasarları
Ayrıca lastik, cam, far ve ayna aksamlarındaki hasarları beyan ile onarım hakkı sunar.
 Premium Kapsamlı Güvence Paketi Belirtilen araç grubuna özel olarak uygulanmaktadır. (Premium, Lüks, Van)
Aracın kaporta kısmında oluşabilecek 5000 TL'ye kadar hasarları
Ayrıca lastik, cam, far ve ayna aksamlarındaki hasarları beyan ile onarım hakkı sunar.
Kaza durumunda mesuliyetinizz altındaolan muafiyet bedelinizi ortadan kaldırır.

Güvenceler

Güvencelerimiz hakkında açıklama aşağıda yer almaktadır. Açıklamalar genel ve bilgi amaçlıdır. Wish Car Rental bu bilgileri zaman içerisinde değiştirme hakkını saklı tutar. Rezervasyonunuza dahil olan güvenceler fiyat teklifinizde ve/veya rezervasyon konfirmasyonunuzda yer almaktadır. Fiyatlarınıza dahil olmayan aşağıda ki güvenceleri kiralama başlangıcında satış ofislerimizden satın alabilirsiniz. Aşağıda açıklanan güvenceler genel ve bilgi amaçlıdır. Detaylı bilgiyi satış ofislerimizden alabilirsiniz.

* Güvence paketlerinizin geçerli olabilmesi için kaza anında mutlaka 444 61 29 iletişim merkezimize ya da kiralama ofislerimize bilgi verilmelidir.

Yabancı Ehliyete Kiralama

⦁ Kiralama yapacak olan Türk vatandaşları dış ülkelerden aldıkları sürücü belgeleri ile ülkemizde araç kullanmalarının yalnızca aşağıdaki şart ve koşullarda mümkün olduğunu bilir ve kabul eder:
 1. Dış ülkelerden alınan sürücü belgeleri ile ülkemize giriş yapıldığı tarihten itibaren en fazla 1 yıl süreyle araç kullanılabilir.
 2. Altı aydan fazla ülkemizde bulunanların, araç kullanırken dış temsilcilikler veya noter tarafından onaylanmış sürücü belgelerinin Türkçe tercümelerini sürücü belgesi ile birlikte yanlarında bulundurmaları zorunludur.
 3. Bir yılın sonunda ülkemizde araç kullanılabilmesi için dış ülkelerden alınan sürücü belgelerinin ülkemiz sürücü belgesi ile değiştirilmesi zorunludur.
⦁ Kiralama yapacak olan Yabancı ülke vatandaşları ise dış ülkelerden aldıkları sürücü belgeleri ile ülkemizde araç kullanmalarının aşağıdaki şart ve koşullarda mümkün olduğunu bilir ve kabul eder:
 1. Dış ülkelerden alınan sürücü belgeleri ile ülkemize giriş yapıldığı tarihten itibaren en fazla altı ay süreyle araç kullanılabilir.
 2. Altı ayın sonunda ülkemizde araç kullanılabilmesi için dış ülkelerden alınan sürücü belgelerinin ülkemiz sürücü belgesi ile değiştirilmesi zorunludur.
⦁ Yabancı ehliyetlerde, ehliyet veriliş tarihi ve müşterinin ismi Latin alfabesi ile yazıldıysa ve okunabiliyorsa araç kiralaması gerçekleştirilebilir. Eğer Latin alfabesi ile yazılmamış ise noter onaylı tercüme beyan etmesi gerekir. İlgili kanunlar ile ikili ve çok taraflı anlaşma hükümleri saklı kalmak üzere dış ülkelerden alınan sürücü belgelerinin, ülkemiz sürücü belgeleri ile değiştirilmesine ilişkin usul ve esaslar aşağıda belirtilmiştir:
⦁ Müracaat herhangi bir trafik tescil kuruluşuna yapılabilir.
⦁ Müracaat sırasında ibraz edilmesi zorunlu olan bilgi ve belgeler Emniyet Genel Müdürlüğünce belirlenir.
⦁ Sürücü belgesi alacaklarda, 2918 sayılı Kanunun 41 inci maddesinde belirtilen eğitim ve sınav şartı hariç, aynı maddedeki hükümlü olmama, yaş, öğrenim ve sağlık şartları aynen aranır. Ancak ikili veya çok taraflı anlaşma hükümleri ile uygulamalar saklı kalmak üzere diplomatik muafiyeti olan yabancılar için, gerekli şartları taşıdıklarına dair yazılı beyanları esas alınır.
⦁ Gerektiğinde Dışişleri Bakanlığı veya dış temsilciliklerimiz aracılığıyla sürücü belgesinin doğruluğu hakkında inceleme ve araştırma yapılabilir.
⦁ Geçici olarak alınmış olan yabancı sürücü belgeleri değiştirilmez.
⦁ Karayolu Trafiği Konvansiyonuna taraf olmayan ve sürücü belgelerinin karşılıklı olarak tanınması ve değişimine ilişkin ikili bir anlaşmamız bulunmayan ülkelerden alınan sürücü belgeleri ülkemiz sürücü belgesi ile değiştirilmez.
⦁ Türk vatandaşlarının Karayolu Trafiği Konvansiyonuna taraf olan ülkelerden aldıkları sürücü belgeleri, karşılığı veya dengi olan sürücü belgeleri ile değiştirilir.
⦁ Yabancıların Karayolu Trafiği Konvansiyonuna taraf olan ülkelerden aldıkları motorlu bisiklet (moped), motosiklet, lastik tekerlekli traktör, iş makinesi veya otomobil cinsi araçları kullanmak üzere verilen sürücü belgeleri karşılığı olan ülkemiz sürücü belgeleriyle, diğer araç cinslerini kullanmak üzere verilen sürücü belgeleri ise ülkemiz B sınıfı sürücü belgesi ile değiştirilir, ancak bu araçları römork takarak kullanma yetkisi olanların belgeleri ülkemiz BE sınıfı sürücü belgesi ile değiştirilir. Bunların dışındaki sınıf sürücü belgelerinin talep edilmesi halinde eğitim ve sınav şartı da aranır.
⦁ Dış ülkelerden sürücü belgesi almış kişilerin ülkemizde farklı bir sınıf sürücü belgesi alabilmeleri için dış ülkelerden almış oldukları sürücü belgesini ülkemiz sürücü belgesine dönüştürmüş olmaları zorunludur.
⦁ Ülkemiz sürücü belgeleri ile değiştirilen dış ülkelerden alınmış sürücü belgeleri ilgili ülkeye gönderilir.
⦁ Dış ülkelerden almış oldukları sürücü belgeleri ile bu maddede belirtilen şartları sağlamadan araç kullananlar hakkında 2918 sayılı Kanunun 39 uncu maddesine istinaden işlem yapılır.

Çipli Kimlik Kartı İle Kiralama

Tüm kiralama işlemlerinizde, eski veya yeni kimlik belgelerinizin yanında kiralama yapılan araç sınıfına uygun sürücü belgesinin de ibraz edilmesi gerekmektedir.

Süre Uzatma, Araç Kontrol ve Aylık Kilometre Prosedürleri

 1. Kiralama Süresini Uzatma: Kiralama sürenizi uzatmak isterseniz, bununla ilgili başvuru yapmanız ve onay almanız gerekmektedir. Onay almadan yapacağınız uzatmalar kira sözleşmesinin ihlali niteliğinde olacaktır. Kira anlaşmanızda yer alan ücret bilgileri, anlaşmada belirtilen tarihlerle sınırlı olduğundan, kiralama sürenizi uzatacağınız tarihlerdeki güncel fiyat bilgileri için kiralamanızı gerçekleştirdiğiniz Wish Car Rental Ofisi’ni arayabilirsiniz. Kiralama süresi boyunca maksimum 3 kez uzatma hakkınız bulunmaktadır. 3 kez den fazla uzatma talebi olan misafirlerimizin kiralama ofisine gelmesi gerekmektedir.
 2. Aylık Kilometre Tahsilatı: Sonlandırmak istediğiniz kiralamanızda kilometre aşımı mevcutsa, kiralama koşullarında belirtilen aylık kilometre limiti (4.000 km) ve kilometre aşım ücretleri doğrultusunda, kilometre aşımına dair ücret ayrıca yansıtılır. Bir ayın üzerindeki aylık kiralamalarınız için havuz kilometre uygulaması yoktur. Sizden her ay, sözlü beyan ile alınan güncel kilometre bilgisi doğrultusunda kilometre limit aşımı varsa tahsil edilir. Kiralama sona erdiğinde kullanılan toplam süre göz önünde bulundurularak, toplam kullanılan kilometre belirtilen limitin altındaysa, kilometre aşım ücreti son kontratınız üzerinden iade edilir.
 3. Araçların Kontrol Süreleri: Fiyat değişikliği olmadan devam eden aylık veya günlük kiralamalarınızda, araç kontrolleri kapsamında ayda bir olacak şekildeki aracı ofise getirmeniz gerekmektedir. Fiyat değişikliklerinde, sözleşme yenilemeleri kapsamında Wish Car Rental Ofisimizi ziyaret etme zorunluluğunuz bulunmaktadır.
WhatsApp Viber call