Turmobil Kiralama KoşullarıKullanıcı Bilgisi

Kiraladığınız aracı yalnızca sözleşme ve teslimat formunda belirtilen kişi/kişiler kullanabilir. Sözleşmede belirtilmeyen üçüncü kişilerin, aracı kullanmaları halinde meydana gelebilecek hasarlarda, hiçbir hasar güvencesi geçerli değildir. Araç kullanıcı sayısını artırabilmek için şubelerimiz ve rezervasyon merkezinden , “Ek Sürücü” hizmeti satın alabilirsiniz. Bir araç için en fazla 2 adet ek sürücü tanımlanabilmektedir. Araç gruplarında belirlenmiş olan yaş ve ehliyet yılı koşulları dâhilinde kiralama yapılabilmektedir. Bu koşulların sağlanamaması durumunda “Genç Sürücü” hizmet paketi satın alarak bu paket içeriğindeki limitler dâhilinde kiralama yapabilirsiniz. Genç sürücü hizmet paketi “güvence” hizmetini de içermektedir. Ek Sürücü ve Genç Sürücü Hizmet ücretlerini rezervasyon merkezimiz ve şubelerimizden öğrenebilirsiniz.

Yaş ve Ehliyet Yılı Koşulları

*Araç gruplarına bağlı minimum yaş ve ehliyet yılı bilgileri aşağıdaki tabloda belirtilmiştir. Bu koşulları hem kiracı hem de ek sürücünün/sürücülerin sağlaması gerekmektedir. Ehliyet üzerinde T.C. kimlik numarası bulunması zorunludur.

 Segment Ehliyet Yaşı
 Ekonomik  4
 Orta  4
 SUV  4
 Lüks  6
 Minibüs  6

Kiralama Süresi

Günlük kiralama tutarı: 
En fazla 24 saatlik kiralama süresi için, diğer tüm ücret ve giderler hariç KİRACI’nın ödeyeceği kira tutarını ifade eder.

Aylık kira tutarı: 
En fazla 30 günlük kiralama süresi için, diğer tüm ücret ve giderler hariç KİRACI’NIN ödeyeceği kira tutarını ifade eder.

Olası gecikmeler durumunda kiracı;
  • 1 saat üzeri gecikme durumunda, o tarihte geçerli olan araç kiralama bedelinin 1/3’ünü,
  • 2 saat ve üzeri gecikme durumunda, o tarihte geçerli olan araç kiralama bedelinin 2/3’ünü,
  • 3 saat ve üzeri gecikme durumunda, 1 tam günlük araç kiralama bedelini,
  • 24 saat ve üzeri gecikmelerde ise her gün için o araca ait en yüksek günlük kira bedelini ödemekle yükümlü olacaktır.
KİRACI, bu durumda KİRALAYAN’IN rezervasyon planının aksaması/bozulmasından kaynaklanan durumlar da dahil olmak üzere, oluşacak her türlü zararı ödemekle yükümlüdür. Ayrıca bu husus kira sözleşmesinin uzadığı veya belirsiz süreli bir hale geldiği şeklinde yorumlanamaz.

Yakıt

Kiraladığınız aracı, lütfen teslim aldığınız yakıt seviyesinde yakıt ile teslim ediniz. Aracın eksik yakıt ile teslim edilmesi durumunda, eksik olan yakıt bedeli ve ilaveten eksik yakıt bedelinin %40’ı kadar hizmet bedeli, tarafınızdan tahsil edilecektir.

Araç Teslimi

Şubeye İade:

Aracınızı, kiraladığınız şubeden farklı bir şubeye teslim etmek istediğinizde, “Tek Yön” ücreti uygulanacaktır.

“Tek Yön” ücreti, aynı şehir içerisinde, aracı aldığınız şubeden farklı bir şubeye teslim ettiğinizde de uygulanmaktadır.

Adresten Teslim Alma ve Adrese Teslim Etme:

Adrese teslimat ve adresten teslim alma hizmeti, şubelerimizin müsaitlik durumuna göre değişiklik göstermektedir. Şube ile teslimat/iade noktası arasındaki mesafeye göre ücretlendirilir; her bir kilometre için 5 TL üzerinden hesaplanır.

Sigortalar ve Güvenceler

Araç sigortalarımız, kampanya ve fiyatlara göre değişiklik göstermektedir. Sigorta detayları, sözleşmenizde ve teslimat formunda belirtilmiştir. İhtiyaç duyabileceğiniz ek sigortaların ücretleri ve limitleri ile ilgili bilgi almak için, rezervasyon merkezimize veya kiralama yapacağınız şubemize danışabilirsiniz. Hizmetini sunduğumuz sigortalar ve güvenceler aşağıdaki gibidir:

Mini Hasar Sigortası: 2500 TL’ye kadar, tek taraflı meydana gelen hasarlarda, kiracı beyanı ile onarım hizmetini kapsar. Mini Hasar Sigortasına tek bir lastik patlaması dahildir. Ekonomik araçlarda geçerlidir.

Süper Mini Hasar Sigortası: 5000 TL’ye kadar, tek taraflı meydana gelen hasarlarda, kiracı beyanı ile onarım hizmetini kapsar. Süper Mini Hasar Sigortasına tek bir lastik patlaması dahildir. Orta sınıf araçlarda geçerlidir.

Kapsamlı Mini Hasar Sigortası: 10.000 TL’ye kadar, tek taraflı meydana gelen hasarlarda kiracı beyanı ile onarım hizmetini kapsar. Kapsamlı Mini Hasar Sigortasına tek bir lastik patlaması dahildir. Üst sınıf araçlarda geçerlidir.

Ferdi Kaza Sigortası: Sürücü ve her bir yolcu için; 30.000 TL sürekli sakatlık bedelini ve 3.000 TL tedavi masraflarını kapsar.

3. Şahıslara Karşı Sorumluluk Sigortası: Zorunlu mali mesuliyet (trafik) sigortasına ilaveten, üçüncü şahıslara karşı 150.000 TL limitli güvence teminatı sunar.

Trafik Cezaları

Trafik kurallarına uyulmaması sonucunda ortaya çıkacak her türlü trafik cezası (köprü ve otoyollarda hatalı gişe kullanılması da dâhil), yasal süreç içerisinde indirimli olarak ödenir. Ödeme işlemi, indirimli tutara %15 hizmet bedeli eklenerek sözleşmede ismi geçen kiracıya ait kredi kartından yapılır.

HGS Ücreti

Tüm araçlarımızda HGS mevcuttur. Köprü ve özel otoyol geçişlerinde 1.000 TL’ye kadar %20, 1.000-2.000 TL arası %10, 2.000 TL ve üzeri için ise %5 hizmet bedeli uygulanmaktadır.

Ek Ürün ve Hizmetler

Araç kiralamanıza ek olarak satın alabileceğiniz ürün ve hizmetlerimiz aşağıdaki gibidir.

Ücret ve detayları hakkındaki bilgiye, rezervasyon merkezimizden ve şubelerimizden ulaşabilirsiniz.
  • Çocuk Koltuğu
  • Adrese Teslim ve İade
  • Genç Sürücü Hizmeti
  • Ek Sürücü Hizmeti

Araç Grupları ve Kilometre Sınırları

Araç kiralamanıza ek olarak satın alabileceğiniz ürün ve hizmetlerimiz aşağıdaki gibidir.
Ücret ve detaylar hakkında bilgiye rezervasyon merkezimizden ve şubelerimizden ulaşabilirsiniz.
Günlük limitin, aylık limiti aşması durumunda sözleşme gününden bağımsız olarak kullanılan toplam km miktarı, ilgili araç grubunun aylık limitini aşamaz. Ek hizmetler sayfasından ek kilometre paketleri satın alınabilir.
Ekonomik araçlarda 7 güne kadar 500 km; 8. günde ise aylık km’de sabitlenir.
Lüks araçlarda 5 güne kadar 500 km; 7. günde aylık km’de sabitlenir.

Segment Ehliyet Yaşı Ehliyet Sınıfı Provizyon Bedelleri Günlük km Sınırı Aylık km Sınırı km Başı Aşım Ücreti
 Ekonomik  4  B  1.500 TL  400 km  4.000 km  2 TL
 Orta  4  B  2.000 TL  400 km  4.000 km  2 TL
 SUV  4  B  3.000 TL  400 km  4.000 km  2 TL
 Lüks  6  B  5.000 TL  400 km  3.000 km  5 TL
 Minibüs  6  B  5.000 TL  400 km  4.000 km  5 TL
 C200,E200,A6  6  B  10.000 TL  300 km  3.000 km  5 TL

Rezervasyon, Sözleşme Değişiklik ve Değişiklik

“Şimdi Öde” ve “Sonra Öde” Tercihli Rezervasyonlar:

“Şimdi Öde” ve “Sonra Öde” tercihli rezervasyonlarınızda, alış şube değişikliği dışında, araç grubu ve rezervasyon tarihini değiştirebilir, ek ürün ekleyebilir veya çıkarabilirsiniz. Bazı değişiklikler, fiyat farklılıklarına neden olabilir. Alış şube değişikliği yapılmak istenirse, mevcut rezervasyonun iptal edilmesi ve yeni bir rezervasyon yapılması gerekmektedir. Yeni rezervasyonunuzda ise bir önceki rezervasyonunuzdaki fiyatlar geçerli olmayacaktır.

Erken İade:

Kiralamanın başlamasının ardından, aracın rezerve edildiği tarih aralığından önce iade edilmesi durumunda, fiyat, aracın kullanılacağı gün sayısına göre tekrar hesaplanmaktadır. Eğer tahsil edilen tutardan daha az bir tutar söz konusu olursa aradaki farkın iadesi yapılır. Tahsil edilen tutardan daha fazla bir ücret söz konusu olursa ekstra bir çekim yapılmaz.

Kiralama Uzatma:

Kiralamanın başlamasının ardından, aracın rezerve edildiği tarih aralığından daha uzun süre kiralama talebinin olması durumunda, sistem tarafından fiyat tekrar hesaplandıktan sonra oluşacak ilave ücret, kiralama başlangıcında ibraz edilen kredi kartından tahsil edilir.

No-Show Uygulaması:

Rezervasyonda belirtilen teslim alma saatinde aracın teslim alınmaması durumunda, araç 2 saat sonra No-Show durumuna geçecek ve hiçbir gruptan araç garanti edilemeyecektir. No-Show durumundaki rezervasyonunuz, 4 saatin sonunda iptal olacaktır.

İptal ve İade Uygulaması:

Rezervasyonlar, rezervasyonun yapıldığı tarihteki rezervasyon saatine 24 saat kala iptal edilebilir ve böyle bir durumda sizden hiçbir ücret talep edilmez. Rezervasyonunuzu gerçekleştirdiğiniz tarihte, rezervasyon kaydınızı tamamladıktan sonraki 3 saat içerisinde, herhangi bir ücret kesintisi olmadan rezervasyonunuzu iptal edebilirsiniz. Rezervasyonunuzu yukarıdaki koşullar haricinde iptal etmek istediğiniz takdirde, toplam rezervasyon gün sayınızın sadece ilk gün bedeli tarafınızdan tahsil edilir. Bu tutar size rezervasyonunuz sonrasında gönderilen bilgilendirme e-mailinde belirtilmektedir. İlgili e-maildeki araç ödeme detaylarında, her güne ait tutar bilgilerini görebilirsiniz.

Önemli Uyarılar

Kiralamaya ait tüm ücretler, kiracının şahsına ait kredi kartından tahsil edilmektedir. Banka kartı, sanal kart ve debit kart geçerli değildir.

Herhangi bir hasar durumunda, sigortanızın geçerli olabilmesi için acil yardım hattına ihbarda bulunmanız, aracınızı kaza yerinden hareket ettirmeden trafik polisi ya da trafik jandarma ekiplerine haber vermeniz ve “Polis Raporu” ile birlikte “Alkol Raporu” almanız gerekmektedir. Maddi hasarlı trafik kazalarında, kaza yapan kişiler, kazanın oluş şekli konusunda anlaştıkları takdirde “Maddi Hasarlı Kaza Tespit Tutanağı” da düzenlenebilir.

Aracın çalınması durumunda polis aranarak “Hırsızlık Tespit Tutanağı” alınmalıdır. Alınan raporla birlikte aracın anahtarı tarafımıza teslim edilmelidir.

Aracınızla bir kaza geçirmeniz, aracın çalınması, arızalanması, lastik patlaması ve her türlü acil yardıma ihtiyaç duyduğunuz durumda, 7 gün 24 saat, tüm Türkiye’de hizmet veren 444 0 862  numaralı “Acil Yardım” hattımızı arayabilirsiniz.

Yurt Dışına Çıkış: Hiçbir sigortamız Türkiye sınırları dışında geçerli olmadığı gibi, araçlarımızın Türkiye sınırları dışına çıkarılması kesinlikle yasaktır. Lütfen teslimat formunu ve sözleşmenizi kontrol ediniz.

Araç kiralama rezervasyonunuz araç grubuna konfirme edilmiş olup herhangi bir marka ve/veya model garantisi verilmemektedir.

KİRALAYAN; sağlam ve iyi durumda teslim aldığı araçta, kullanım hatası ve/veya dikkatsizlik, tedbirsizlik vb. nedenlerle (sayılanlarla sınırlı olmaksızın, hatalı vites değiştirilmesi nedeni ile şanzıman arızası, uyarı ışığı yandığı halde aracın kullanılmaya devam edilmesi nedeniyle oluşacak hasarlar, aracın altının vurulması suretiyle ortaya çıkan hasarlar, lastik ve jant gibi aksamlara zarar verilmesi, yakıttan kaynaklı arıza ve hasarlar vb.) oluşan her türlü mekanik ve elektrik dahil olmak üzere tüm zarar ve ziyanları ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Bu mekanik ve elektrik dahil olmak üzere tüm zarar ve ziyanlar, kasko ve güvenceler kapsamı dışındadır.

Kış lastiği opsiyonu ek ürün olarak sunulmaktadır ve ücrete tabiidir. Kış lastiği bölge ve şubeye göre değişkenlik göstermekte olup stoklarla sınırlıdır.

Tüm gruplar için yapacağınız rezervasyonların kesinleşmesi ve aracınızı alabilmeniz için finansal analizinizin Tur Mobil kiralama kriterlerine uygun olması gerekmektedir.

*Aracın teslim alınabilmesi için üzerinde T.C. kimlik numarası yazan bir belgenin ibraz edilmesi zorunludur.

*Finansal analiziniz, KKB Kredi Kayıt Bürosu AŞ (kısaca KKB ya da “Kredi Kayıt Bürosu”) üzerinden T.C. kimlik numaranız ve T.C. bankalarında kayıtlı olan GSM numaranız ile yapılabilmektedir. Sorgulamada bu bilgiler alındıktan sonra T.C. bankalarında kayıtlı olan GSM numaranıza gönderilen mesajı onaylamanız gerekmektedir. Böylece işbu sorgunun bilginiz ve açık rızanız dahilinde yapıldığını ve https://www.kkb.com.tr/gizlilik-politikasi adresindeki bilgilendirmeyi okuyup anladığınızı kabul ve beyan etmiş olursunuz. KKB tarafından işbu sorgulama neticesinde işlenen üye bilgilerinin gizliliğinin sağlanması hususunda TurMobil AŞ’nin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Araç Tipi Findeks Puanı
 Ekonomik  1000 puan ve üzeri
 Orta  1250 puan ve üzeri
 Üst  1500 puan ve üzeri
Not: Geçmişe dönük ödeme düzeni ve takibe alınmış hesap sayısı incelenmektedir.

WhatsApp Viber call