Sixt Kiralama KoşullarıAraç Kiralama Şartları

Kiralama yaşı

  • Ekonomik grup araçlar için 21 yaş (Renault Clio, Opel Corsa, Peugeot 208 vb.)
  • Orta grup araçlar için 25 yaş (Renault Megane, Opel Astra, Toyota Corolla, Fiat Egea, Mercedes Vito vb.)
  • Üst grup araçlar için 30 yaş ve üzerinde olmak (MB C Serisi, BMW 3 Serisi vb.)
  • Lüks grup araçlar için 30 yaş ve üzerinde olmak. (MB E Serisi, BMW 5 Serisi, Volco XC90 vb.)

Kredi kartı kullanımı ,depozit ve finansal veriler

Kiralama yapan müşterilerimizden kiralama esnasında kendi adlarına düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olmaları istenmektedir. Bu kredi kartının internet kullanımına açık olması gerekmektedir. Bu kredi kartından kiraladıkları aracın grubuna göre değişmekle birlikte, ekonomik, orta ve üst grup araçlar için 750 TL, lüks grup araçlar için 4000 TL tutarında bir ön provizyon alınacaktır. Kiralamanızın bitiminden 10 iş günü sonra provizyon işleminin kaldırılması için ilgili bankaya yazılı olarak bilgi geçilir. Ön provizyon bir satış işlemi olmadıkları için bankaya ödemek zorunda değilsiniz. SIXT+ ürünü için müşterilerinden provizyon alınmamaktadır.

Daha güvenli bir sürüş, kiralama ve  tarafınızla akdedilen sözleşmenin ifası ve sözleşmeden doğan risklerin azaltılması amacıyla, son 6 ayda firmamızdan araç kiralamamış müşterilerimizin finansal analizleri findeks.com (KKB Kredi Kayıt Bürosu A.Ş ) sitesi üzerinden yapılması talep edilebilir. Müşteri tarafından rapor Sixt ile paylaşıldıktan sonra Sixt rent a car raporu kendisine ait bir hesaplama yöntemiyle ile tekrar değerlendirecek ve kiralama şartlarına uyup uymadığına bakacaktır. Şartlara uymayan araç kiralama talepleri için rezervasyon yapılmış olsa dahi araç teslimi yapılmayacak ve ödemesi yapıldı ise de müşteriye ödeme tutarı iade edilecektir.


Müşterilerimizin rapor paylaşımını tercih etmemesi durumunda, sadece Ekonomik grup araç teslim etmek kaydıyla, müşterimizden üç ayrı bankadan kendi adına alınmış kredi kartından ayrı ayrı 15.000’er TL provizyon vermesi talep edilecektir. Bu şarta da uymayan müşterilerimizin araç kiralama talepleri için rezervasyon yapılmış olsa dahi araç teslimi yapılmayacak ve ödemesi yapıldı ise de müşteriye ödeme tutarı iade edilecektir. 


Ehliyet süresi

  • Ekonomik grup araçlar için en az 2 yıllık
  • Orta grup araçlar için en az 3 yıllık
  • Üst ve lüks grup araçlar için en az 5 yıllık ehliyete sahip olmak

Kiralama esnasında yukarıdaki ön şartlar aranacağı için ehliyet ve kredi kartınızın yanınızda olması halinde aracı teslim alabilirsiniz. Türk vatandaşı olmayan müşterilerimizin pasaport ve Türkiye'ye giriş tarihinin 6 aydan daha kısa olduğunu gösterir bir belgeyi de ilave olarak yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. 6 aydan daha uzun süredir Türkiye'de bulunan yabancı ehliyetli müşterilerimizin Türk Ehliyeti göstermeleri gerekmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti kimlik belgeleriyle elektronik ortamda birleştirilmiş sürücü belgeniz olsa dahi, sistemlerimizden bu sürücü belgesi bilgilerini kontrol etme yetkimiz olmadığı için, sürücü belgenizin aslının fiziki olarak yanınızdan bulunması gerekmektedir. Sürücü belgesinin aslını fiziki olarak göstermediğiniz durumlarda araç teslimi yapılamayacaktır.

WhatsApp Viber call