Easygo Kiralama Koşulları

Sürücü Belgesi

EasyGo Car Rental firmasından araç kiralayabilmek için “Sürücü Yaşı” ve “Ehliyet Süresi” koşulları aşağıda belirtilmiştir. Kiralama süresince ek sürücü hizmeti alınacak ise, ek sürücünün de “Sürücü Yaşı” ve “Ehliyet Süresi” koşullarını taşıması gerekmektedir. Latin harfleri kullanılmamış ehliyet sahibi sürücüler, kiralama esnasında ehliyetleri ile birlikte Uluslararası Ehliyetlerini sunmak durumundadırlar. Yurtdışından gelen sürücülerin ehliyetleri ülkemizde 6 ay süre ile geçerliliğini korumaktadır.

Araç Sınıfı Sürücü Yaşı ve Ehliyet Süresi

 • Ekonomik Sınıf - 22 yaş, 2 yıl ehliyet süresi
 • Orta Sınıf - 24 yaş, 3 yıl ehliyet süresi
 • Üst Sınıf - 25 yaş, 3 yıl ehliyet süresi
 • Lüks ve Minibüs Sınıfı - 28 yaş, 5 yıl ehliyet süresi

Ek Sürücü Hizmeti

Kiralanan aracın, kiralayan sürücü ile bağlantılı başka bir sürücü tarafından kullanılabilmesi için “Ek Sürücü” hizmetinin alınması gerekmektedir. Ek sürücü de, aracı kiralayan sürücü gibi araç teslimat esnasında hazır bulunmak, kimlik ve ehliyet bilgilerini görevli personele sunmak, kontratta yer alan bilgilerin doğru olduğundan emin olmak ile yükümlüdür. Aksi halde kontratta yer almayan sürücüler tarafından meydana gelecek hasarlarda sigorta ve kasko kapsamları devre dışı kalacak, tüm sorumluluk aracı kiralayan ve kazaya karışan sürücüye ait olacaktır.

Yakıt Politikası

Tam dolu depo zorunluluğu bulunmamaktadır. Kiralayan, aracı teslim alırken depoda bulunan yakıt miktarı ile teslim etmekle yükümlüdür. Kiralayan, aracı geri teslim esnasında eksik getirilen yakıt için “Eksik her bir birim için 200,00 TL Yakıt Ücreti + 200,00 TL Hizmet Bedeli” ödemeyi peşinen kabul ve beyan eder. Ayrıca Kiralayanın aracı teslim alınandan daha fazla yakıt ile iade ettiği durumda, yakıt bedeli iadesi yapılmamaktadır.

Km Sınırı

Araçlarımızda kiralama gün sayısına bağlı olarak değişkenlik gösteren günlük kilometre sınırı uygulaması bulunmaktadır. Kiracı, kiralama sonunda belirtilen Km Sınırını aştığı her bir Km için KDV dahil 4,00 TL ödemeyi peşinen kabul ve beyan eder. Günlük km sınırları aşağıda belirtilmiştir.

Gün Sayısı Günlük Km Sınırı

 • 1 Gün 300 Km
 • 2 -3 Gün 250 Km
 • 4-7 Gün 200 Km
 • 8-14 Gün 150 Km
 • 15-29 Gün 110 Km
* Aylık Kiralamalarda, 1 Aylık Toplam Km Sınırı 3500 Km

Sigorta

Araçlarımızda, muafiyetli standart Rent a Car kasko poliçesi bulunmaktadır. Kiracı, olası bir kaza veya hasar durumunda aracın muafiyet bedelini ödemeyi kabul ve beyan eder. Aracın lastikleri, cam aksamı, alt takımı kasko kapsamının dışında yer almaktadır. Kiracı, aracın kötüye kullanılması, dikkatsiz kullanım veya yanlış yakıt dolumu gibi hatalardan kaynaklanabilecek tüm masrafları karşılamayı kabul ve beyan eder. Kiracı, kiralama sözleşmesinde kayıtlı olmayan bir kişinin aracı kullanması, araç kapasitesinden fazla yolcu taşınması veya aracın alkollü veya uyuşturucu etkisi altında kullanılması gibi hususlar nedeniyle meydana gelebilecek bir kaza durumunda sorumluluğunun kendisinde olduğunu kabul ve beyan eder. Kiracı, aracın yapılmamış veya off-road olarak adlandırılan bölgelerde kullanılması durumunda, araca gelebilecek herhangi bir hasarın sigorta ve kasko kapsamının geçerli olmayacağını bilmektedir, bu nedenle doğacak hasar masraflarını karşılamayı kabul ve beyan eder. Aracın çalınması halinde, kiracı kesinlikle aracın ruhsatını ve anahtarını sunmak zorundadır. Aksi takdirde, sigorta kapsamı gereği emniyetin suistimal edildiği değerlendirilir ve sigorta geçerliliğini yitirir.

Şirketimizin sunmuş olduğu ek koruma sigortalarıyla, hasar durumlarında oluşabilecek masraflardan sigorta paketine bağlı olarak muaf tutulabilirsiniz. Bu bağlamda, özellikle ek koruma sigortası satın alsanız dahi, hasar durumlarında en önemli husus, Kiracı'nın aracın ve kazaya karışan diğer araçların (3. şahısların araçları da dahil olmak üzere) hasarlı fotoğraflarını aracı yerinden hareket etmeden çekmek, hasarın meydana geldiği bölgedeki yetkili kolluk kuvvetlerinden (Polis, Jandarma) resmi hasar tespit tutanağı ve alkol testi tutanağı edinmek, ayrıca aracı teslim aldığı EasyGo istasyonunu bilgilendirmekle yükümlü olduğunu Kiracı kesinlikle kabul ve beyan eder. Aksi durumda, satın alınmış olan ek koruma sigortaları geçerliliğini yitirecektir. Şirketimiz tarafından sunulan ek koruma sigorta çeşitleri aşağıda belirtilmiştir:

1. Lastik Cam Far Sigortası (LCF)
Araç kiralama süresince meydana gelebilecek ön cam, lastik ve farlarda oluşabilecek hasarlar için ortaya çıkacak masrafları kapsayan bir sigorta poliçesidir.

2. Mini Hasar Sigortası (CDW)
Müşteri beyanı ve polis raporu gerekliliği olmadan, çarpışmaya bağlı olmayan ve 2.000,00 TL'ye kadar olan hasarları (park yerinde oluşan çizikler, lastik, cam, far gibi hasarlar vb.) teminat kapsamına alan bir sigorta poliçesidir.

3. Muafiyetsiz Full Kasko (SCDW)
Rezerve edilen araç grubuna bağlı olarak Kiracı sorumluluğunda olan muafiyet bedellerinin 700 EUR ile 4000 EUR arasında değiştiği bir sigorta poliçesidir. Kiracı, hasar durumunda araç grubuna göre belirlenen muafiyet bedelini ödemeyi kabul etmekte ve hasar tutarına bakılmaksızın bu sorumluluğu üstlenmektedir. Kiracı, isteğe bağlı olarak bu sigortayı satın alarak muafiyet bedelini ortadan kaldırabilir ve hasar durumunda herhangi bir sorumluluk üstlenmez.

Araç Tipi

Sunulan araç resimleri internet sitemizde örnek resimler olarak yer almaktadır. Marka ve model garantisi verilememektedir. Rezerve etmek istediğiniz aracın eşdeğeri veya bir üst sınıfı (ek bir ücret talep edilmeden) size temin edilecektir.

Trafik Cezaları – HGS/OGS

Kiracı, kiralama süresi boyunca kiraladığı araçla ilgili olarak ortaya çıkabilecek tüm trafik cezalarını, özel otoyol ücretlerini, köprü, tünel gibi özel geçiş ücretlerini ödemeyi kabul ve beyan eder. Bilinmelidir ki, trafik cezaları veya ücretli yol geçişleri bazen sistemlere geç yansıyabilir ve bu durumda kiracı, kiralama süresinin sona ermesinden sonra EasyGo Ofisine tebliğ edilen trafik cezalarını ve ücretli yolların geçiş ücretlerini de ödemeyi kabul eder. Bu şekilde gecikmeli bildirilen cezaların ve ücretlerin ödenmesi sorumluluğu kiracıya aittir.

Findex Sorgusu

Rezervasyon işlemi tamamlandıktan sonra aracınızı alabilmeniz için finansal kredi notunuzu öğrenmek amacıyla ilgili EasyGo ofisi personeli sizinle iletişim kuracaktır. Bu iletişim, rezervasyonun kesinleşmesi için gereklidir. Findex sorgusu için T.C. kimlik numaranız ve T.C. Bankalarında kayıtlı olan cep telefonu numaranızın kullanılması gerekmektedir. Bu bilgilerin alınmasının ardından, T.C. Bankalarında kayıtlı olan cep telefonu numaranıza gönderilen mesajı onaylamanız istenecektir. Onay işlemi sonucunda, araç uygunluğu konusunda tarafınıza bilgi verilecektir. Bu adım, resmi prosedürler çerçevesinde gerçekleştirilmektedir.

Depozito

EasyGo Ofislerinden araç kiralayabilmek için Kiracı'nın kendi adına düzenlenmiş bir Master ya da Visa kredi kartına sahip olması gerekmektedir. Kiralama işlemi sırasında depozito işlemi de zorunlu bir adımdır. Depozito tutarı, kiralanan araç grubuna göre değişiklik göstermektedir. Depozito işlemi, bir satış işlemi değil, bir bloke işlemidir. Kiracının kredi kartındaki depozito tutarı, banka tarafından kiracının kullanılabilir limiti üzerinde bloke edilir ve aracın iadesinden 15 İŞ GÜNÜ sonra bu bloke kaldırılır. Depozito işlemlerinde AMEX ya da DEBIT kart kullanımı kesinlikle geçerli değildir. Yalnızca Visa ya da Master Kredi kartlarıyla depozito işlemi gerçekleştirilebilir.

Aşağıdaki tabloyu inceleyerek, araç gruplarına göre depozito tutarlarını görebilirsiniz.

Araç Grupları Depozito Tutarı

 • Ekonomik Sınıf 2000 TL Orta Sınıf 2500 TL
 • Üst ve Minibüs Sınıfı 3000 TL
 • Lüks Sınıf (Çift Kredi kartı talep edilebilir) 4000 TL

Ödeme

Eğer rezervasyon işlemi sırasında sadece ön ödeme yapılmışsa, kalan ödeme miktarı aracı teslim alırken kredi veya banka kartlarıyla yapılabilir. Ayrıca, ödemenizi istediğiniz para biriminde nakit olarak da gerçekleştirebilirsiniz. (Lira, Dolar, Euro, Pound)

Sınır Dışı Seyahat

Aracın Türkiye Cumhuriyeti sınırları dışına çıkarılması kesinlikle yasaktır ve yasal olarak izin verilmemektedir.

EasyGo Car Rental, araç kiralama ücreti, araç depozito bedeli ve araç muafiyet bedeli gibi bilgileri gerektiğinde önceden haber vermeden değiştirme hakkını saklı tutar.
WhatsApp Viber call